Blog > Komentarze do wpisu
Opleciony kaboszon

 Przedstawiamy propozycję na ozdobienie kaboszonów.

opleciony kaboszon

opleciony kaboszon magraf

1. Zaczynamy od nakładania na żyłkę koralika szlifowanego, rurki, 2 koralików drobnych oraz rurki. Żyłkę krzyżyjemy w koraliku rurce. Analogicznie nakładamy na jeden z końców żyłki koralik szlifowany, na drugi koniec żyłki 2 koraliki drobne oraz rurkę, krzyżujemy żyłki w rurce.

opleciony kaboszon magraf

2. Zaczęliśmy od środka boku (łatwiej jest w tym samym miejscu zakończyć żyłkę - jest więcej miejsca na węzełki). Teraz zaczynamy pleść jeden z czubków ozdoby, w związku z tym należy teraz zamiast 2 koralików drobnych dać tylko 1 - zaokrągli nam to czubek.

opleciony kaboszon magraf

3. Łączna ilość koralików szlifowanych to 14 sztuk (po 6 na bokach, oraz 2 na czubkach, przy których dajemy tylko jeden koralik drobny!). Po zamknięciu obwodu (jak na zdjęciu) musimy skrzyżować zyłki w koraliku szlifowanym (a nie jak dotychczas w rurce).

 

opleciony kaboszon magraf

4. Zaczynamy pleść druga stronę. Najpierw nakładamy na jeden z końców żyłki rurkę i 2 koraliki drobne, natomiast na drugi koniec rurkę przez którą przekładamy oba końce żyłki. Analogicznie kontynuujemy plecenie, jeden z końców tylko przeciągamy przez koralik szlifowany, natomiast na drugi nakładamy 2 koraliki drobne i rurke przez którą przeciągamy oba końce.

opleciony kaboszon magraf

5. Wykonujemy drugą stronę.

 

 

opleciony kaboszon magraf

6. Z jednej ze stron zaczynamy dokładać po jednym koraliku drobnym pomiędzy koraliki drobne w ozdobie. Mocno zaciagamy. Analogicznie wykonujemy drugą stronę - dodając koraliki drobne, przed zaciągnieciem należy umieścić kaboszon

opleciony kaboszon magraf 

7. Gotowy opleciony kaboszon

Teraz wystarczy tylko przy pomocy kleju umieścić go na odpowiednim zapięciu: jako broszka, klipsy czy pierścionek.

półfabrykaty magraf 

Lista zakupów:

Pozdrawiamy!

 

 

 

piątek, 06 maja 2011, magraf_eu

Polecane wpisy