Blog > Komentarze do wpisu
Czerwona obroża

 

czerwona kolia

Przedstawiam wykonanie eleganckiej i delikatnej obróżki, która każda z nas może wykonać dla siebie na zabawę karnawałową lub studniówkę...

 

 

obroza łapaczki

1. Na linke stalową (około 80cm) nakładamy łapaczkę, przeciągamy przez koralik drobny i wracamy do łapaczki. Wykonujemy to w połowie linki.

 

 

obroza zapiecie

2. Kleszczami zaciskamy łapaczkę, tworząc kuleczkę. Dodajemy zapięcie.

 

 

obroza1

3. Na linkę nakładamy 1 koralik szlifowany o rozmiarze 4mm. Na jeden z końców nakładamy 6 koralików drobnych o rozmiarze 2,3mm oraz 1 koralik szlifowany, na drugi koniec nakładamy 6 koralików drobnych i krzyżujemy w koraliku szlifowanym.

 

 

obroza 2

4. Nastepnie na jeden z końców nakładamy 2 koraliki szlifowane, na drugi 1 koralik szlifowany i krzyżujemy linki.

 

 

obroza 3

5. Kolejnie nakładamy 8 koralików drobnych o rozmiarze 2,3mm wraz z jednym koralikiem szlifowanym, na drugi koniec linki nakładamy 8 koralików drobnych i tą linkę krzyżujemy w szlifowanym koraliku. Na przemiennie pleciemy element z koralików szlifowanych z elementem z koralików drobnych.

 

 

kleszcze

6. W międzyczasie tworzymy zawieszki ze szpilek z oczkiem na które nakładamy koralik drobny, kończymy oczkiem. Wykonujemy 7 elementów.

 

 

kolia

7. Przy 5 elemencie obróżki (kółku) z koralików drobnych nakładamy zawieszkę (między 4 i 5 koralikiem drobnym) - jak na zdjęciu.

 

 

kolia1

8. Przyczepiamy zawieszki przez łącznie 7 elementów obroży.

 

 

kolia 3

 

9. Analogicznie jak na początku obroży, kończymy ją plecąc naprzemienne koraliki drobne i koraliki szlifowane.

 

 

zapiecie w kolii

10. Na końcu kolii przeciągamy linki przez koralik szlifowany, zaciskamy kulką zaciskową. Następnie przekładamy przez łapaczkę, znowu zaciskamy kulkę zaciskową i obcinamy linki.

 

 

lancuszek

11. Do zamkniętej łapaczki dodajemy kawałek łańcuszka.

 

 

kolia czerwona

12. Tworzymy zawieszki doczepiając szpilki z oczkiem z koralikami szlifowanymi, na końce zawieszek doczepiamy nity z koralikami szlifowanymi. Kolia gotowa!

 

 

czerwona obroża

Kolia pięknie układa się na szyji. Kolor obroży oraz długość zawieszek zależy tylko od sukni wieczorowej i Twojej wyobraźni.

 

Koszt produktów wykorzystanych do wykonania kolii nie przekracza 16zł.

Lista zakupów:

Zapraszamy do tworzenia własnej niepowtarzalnej bizuterii!

wtorek, 11 stycznia 2011, magraf_eu

Polecane wpisy